رسانه کلیک – در آینده نزدیک شاهد عرضه نسل سوم پردازنده های سری رایزن AMD خواهیم بود. به نظر می رسد قیمت پردازنده های اینتل برای رقابت با آن ها کاهش پیدا کند.

شرکت ای‌ام‌دی در گذشته از نسل سوم پردازنده های Ryzen رونمایی کرد. این محصولات در آینده نزدیک وارد بازار می شوند. به نظر می رسد اینتل نگران تاثیر پردازنده های رایزن ۳۰۰۰ روی فروش محصولات خود است. بر اساس گزارشی جدید، قیمت پردازنده های اینتل کاهشی ۱۰ تا ۱۵ درصدی را تجربه می کنند تا افراد بیشتری نسبت به خرید آن ها از خود تمایل نشان دهند.

شرکت ای ام دی در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده است. این شرکت نه تنها وظیفه تولید پردازنده های گرافیکی کنسول های PS4 و ایکس باکس وان را بر عهده دارد، بلکه می خواهد اولین سی پی یو ۷ نانومتری خود را نیز وارد بازار کند. پردازنده های ای‌ام‌دی رایزن سری ۳۰۰۰ از معماری ۷ نانومتری Zen 2 بهره می برند که برای اولین بار به صورت عمده در اختیار خریداران قرار می گیرد. AMD می تواند با عرضه این پردازنده ها، شرکت اینتل را شکست دهد. اینتل در آینده پردازنده های Ice Lake و Lakefield خود را عرضه می کند.

ای‌ام‌دی Zen 2 Ryzen 3000

بر اساس گزارش DigiTimes، شرکت اینتل به این موضوع پی برده که شرکت های اصلی سازنده مادربورد قیمت محصولات خود را تا ۱۵ درصد برای نسل هشتم و نهم پردازنده های این شرکت کاهش داده اند. در صورتی که اینتل تصمیم به این کاهش قیمت بگیرد، شاهد صرفه جویی ۲۵ تا ۷۵ دلاری در هزینه های خریداران خواهیم بود.

در حال حاضر شرکت اینتل در رابطه با این گزارش از خود واکنشی نشان نداده است. پردازنده های رایزن ۳۰۰۰ ای ام دی از تاریخ ۷ جولای روانه بازار می شوند، بنابراین احتمال تایید این گزارش از سوی اینتل تا اواخر هفته آینده وجود دارد.

Source:
ubergizmo

برچسب ها