کد خبر: mJ7wM

زمان: ۱۱:۴۰ ۱۳۹۸/۰۴/۰۴

بازدید:
۱۶۴۵۷

شمارش معکوس برای تخریب جوزپه مئاتزا

سن‌سیرو در معرض تخریب؛ پایان کار یک شمایل

ورزشگاه سن سیروی شهر میلان، یکی از مشهورترین استادیوم‌های دنیا، در نوبت تخریب قرار گرفته و قرار است استادیومی جدید در کنار محل فعلی آن ساخته شود.

به گزارش "ورزش سه"، ورزشگاه سن‌‌سیرو، ورزشگاه تاریخی و شمایل‌گونه شهر میلان، خانه دو باشگاه بزرگ این شهر، آث میلان و اینتر، در نوبت تخریب قرار گرفته و قرار است استادیومی جدید در کنار محلی فعلی آن ساخته شود.

بر اساس اعلام رسمی رسانه‌های ایتالیایی قرار است به جای استادیوم تاریخی و ۸۰ هزار نفره‌ سن‌سیرو که چند نسل از فوتبالدوستان دنیا با آن خاطرات بسیاری دارند، استادیومی جدید درست در کنار محل فعلی ساخته شود. البته هر دو باشگاه آث میلان و اینتر در زمان ساخت و ساز استادیوم جدید، همچنان مسابقات خانگی خود را در سن‌سیرو برگزار خواهند کرد.

این خبر روز دوشنبه اعلام شد و دنیای فوتبال را در حیرت فرو برد. پائولو اسکارونی، رئیس باشگاه میلان و آلساندرو آنتونلو، رئیس اجرایی باشگاه اینتر، هر دو این خبر را تایید کردند.

آث میلان از زمان افتتاح سن‌سیرو در سال ۱۹۲۶ بازی‌های خانگی‌اش را در این استادیوم برگزار کرده است. ولی اینتر ۱۹ سال بعد از این تاریخ به سن‌سیرو اسباب‌کشی کرده و از آن زمان تا امروز بازی‌هایش را در سن‌سیرو برگزار می‌کند. سن‌سیرو علاوه بر میزبانی مسابقات این دو باشگاه، بارها میزبان مسابقات تیم ملی ایتالیا هم بوده است.

پیش از این، شهردار میلان از مخالفت خود با جایگزینی سن‌سیرو خبر داده و گفته بود منتظر پیشنهاد دو باشگاه میلان و اینتر می‌ماند.

بپه سالا، شهردار میلان در اوایل ماه جاری میلادی گفته بود:" ساخت یک استادیوم جدید پروژه بسیار پرهزینه‌ای است ولی من نمی‌خواهم به عنوان شهردار روی تصمیم دو باشگاه شهر تاثیر بگذارم. برای همین منتظر می‌مانم تا پیشنهاد دو باشگاه میلان و اینتر به شهرداری ارائه شود. اما اگر نظر من را بپرسید سن‌سیرو ورزشگاه بی‌نظیری است".

تصمیم نهایی اما زمانی اعلام شد که رئیس باشگاه آث میلان، پائولو اسکارونی اعلام کرد:" ما می‌خواهیم یک سن‌سیروی جدید در کنار سن‌سیروی قدیمی در همان منطقه بسازیم. سن‌سیروی فعلی تخریب شده و پروژه ساخت و ساز استادیوم جدید به صورت جداگانه در دستور کار قرار خواهد گرفت".

بر اساس گزارشهای رسانه‌های ایتالیایی، میلان و اینتر طرح‌های خود برای استادیوم جدید را به مقامات شهرداری میلان ارسال کرده‌اند. استادیومی که طبق برنامه قرار است از فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ درهای خود را به روی مسابقات این دو تیم باز کند.

بر اساس گزارشها باشگاه آث میلان از پیش تصمیم خود را برای ساخت یک استادیوم جدید ۶۰هزار نفره گرفته بوده ولی اینترمیلان در آغاز مایل بوده روی استادیوم سن‌سیروی فعلی بازسازی انجام شده و از همین استادیوم ۸۰هزار نفره برای برگزاری‌های بازی‌هایش استفاده شود. ولی اینتر حالا با میلان همراه شده و به این پروژه رای مثبت داده است.

هنوز اطلاعات تایید شده‌ای درباره طرحهای پیشنهادی دو باشگاه برای معماری ورزشگاه جدید منتشر نشده و هر آنچه در این باره هست خبرها و طرحهایی است که بعضا در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌های ایتالیایی منتشر شده است. اما به نظر می‌رسد دو باشگاه بزرگ شهر میلان قصد دارند بعد از تخریب ورزشگاه باشکوه‌شان آن را با یک ورزشگاه مدرن و باشکوه دیگر جایگزین کنند تا نام سن‌سیرو همچنان به عنوان یکی از بزرگترین ورزشگاه‌های دنیای فوتبال باقی بماند.

برچسب ها